FAQ

Na tej stronie znajdą Państwo dział FAQ  czyli najczęściej zadawane pytania, oraz informację jak prawidłowo zminimalizować ryzyko włamania.

 • P: Co mam robić gdy sobie zatrzasnąłem klucze od samochodu?
 • ODP: Skontaktować się z nami
 • P: Ile to kosztuje otwarcie samochodu?
 • ODP: Cena usługi zależy od modelu i marki samochodu oraz miejsca gdzie pojazd się znajduje, ale zawsze zapłacą Państwo mniej niż w autoryzowanym serwisie tzw. ASO
 • P: Czy po tej usłudze powstają jakiekolwiek ślady?
 • ODP: Używamy wyspecjalizowanych narzędzi dzięki czemu po naszej usłudze nie pozostaje żaden widoczny ślad na zamku czy drzwiach
 • P: Jakie modele samochodów otwieramy?
 • ODP: świadczymy usługi otwierania absolutnie wszystkich modeli zamków samochodowych
 • P: Czy wystawicie faktury
 • ODP: Standardowo wystawiamy paragony, ale na życzenie klienta może to być także faktura VAT
 • P: Jak długo trwa otwarcie mojego auta?
 • ODP: zazwyczaj otwarcie samochodu zajmuje nam od kilkunastu sekund do maksymalnie  kliku minut
 • P: Jakie dokumenty trzeba przygotować?
 • ODP: Dowód rejestracyjny i dowód osobisty, przed przystąpieniem przez nas do zamka podpisują Państwo stosowne oświadczenie
 • P: Czy po otwarciu mojego samochodu jest on bezpieczny?
 • ODP: Po usłudze otwarcia auta nie przechowujemy żadnych danych klienta łączących go z pojazdem, nie kopiujemy też kluczy bez wiedzy klienta
 • P:  Czy świadczą Państwo usługi także poza Bydgoszczą?
 • ODP:  Tak nasze usługi ślusarskie wykonujemy również w takich miejscowościach niedaleko Bydgoszczy jak: Myślęcinek, Niemcz, Osielsko, Brzoza, Zamość, Białe Błota, Pawłówek, Kruszyn, Ostromecko, Żołędowo, Zielonka, i wiele innych.
 • P: Czy mogą mi Państwo pomóc bo złamałem klucz w zamku?
 • ODP: Zajmujemy się wyjmowaniem przedmiotów, zanieczyszczeń czy też naprawą zepsutych wkładek zamkowych.

 

Jak dobrać odpowiednie zabezpieczenie antywłamaniowe do mieszkania / domu – Poziom zabezpieczenia pewien być zawsze o jeden stopień wyższy niż skalkulowane ryzyko. Kradzież z włamaniem nie jest jedynie pozbawieniem nas naszych dóbr ale również naruszeniem naszej strefy prywatnej. Często po takim zdarzeniu występuję trauma i strach przed ponownym włamaniem. Niestety nawet najlepsze zabezpieczenia i drzwi antywłamaniowe da się obejść.  W swojej pracy widziałem bardzo porządne drzwi antywłamaniowe zamontowane w taki sposób że można było je po prosty podważyć i ściągnąć. Relatywnie często widuję także porządne zamki zamontowane w nieodpowiedni sposób, zwracając uwagę właścicielowi spotykam się z odpowiedzią typu ” ..no Panie ale tego zamka i tak nie da się otworzyć.” Błąd! Niestety każdy zamek da się otworzyć, zarówno tego, kto to teraz czyta, jego sąsiada czy mój własny. Należy sobie uświadomić że najważniejszym zadaniem zabezpieczeń mechanicznych  (poza prewencją) jest zabranie jak najwięcej czasu oraz zmuszenie do zrobienia hałasu osobom nieuprwnionym. Nie mam na celu namawiać Państwa do zakupu najdroższych zamków czy drzwi, a do prawidłowego ich użytkowania. Po pierwsze zamykanie mieszkania tylko na jeden zamek tak naprawdę nie jest poważnym utrudnieniem dla włamywaczy, wyjątkiem są tu zamki centralne. Po drugie przekręcając klucz w z zamku tylko jeden raz również ułatwiamy pracę nieproszonym gościom. Reasumując podnieść nasze bezpieczeństwo możemy po przez:

 1. Przynajmniej 2 zamki w drzwiach, najlepiej jeżeli jeden z nich jest to tzw. zamek centralny, jeżeli zamontowanie takiego zamka jest niemożliwe proszę pamiętać aby wkładki zamkowe były oddalone od siebie o kilkadziesiąt centymetrów, co pozwoli na równomierne rozłożenie siły nacisku łomu.
 2. Wkładka zamkowa nie powinna wystawać od zewnątrz poza drzwi, ewentualnie może zostać zasłonięta obudową.
 3. Wszystkie części zamka gdzie on się „chowa” muszą być zamontowane solidnie, absolutnie żadne elementy takie jak śrubki nie mogą wystawać.
 4. Zamykajmy zawsze na wszystkie zamki, przekręcając klucz tyle razy ile to możliwe.
 5. Nie pożyczajmy naszego klucza osobą trzecim, nawet dorabiając klucz powinniśmy mieć go zawsze na oku. Klucz można dorobić na podstawie odcisku czy zdjęcia!
 6. Różnorodność wkładek zamkowych – jeżeli jeden zamek jest na klucz płaski ząbkowany to, następny pewien być to klucz klucz płaski frezowany, okrągły lub piórkowy.
 7. Zawiasy drzwi mają być chowane do zewnątrz mieszkania, drzwi nie powinny mieć żadnych luzów lub „bujać się”.
 8. Nie kierujmy się przy wyborze zamka tylko nazwą firmy, niektóre renomowane marki też robią wkładki budżetowe, najlepsze są zamki poddane procedurze certyfikacji tzw. z atestami. Uwaga oznaczenie CE  nie zawsze oznacza że produkt jest zgodny z dyrektywami UE, może również informować że jest to China Export.
 9. Drzwi pomiędzy naszym garażem, a domem- powinny być antywłamaniowo-przeciwpożarowe, coraz częściej złodziej dostają się do domów po przez garaż.
 10. Jeżeli mieszkamy na niskich kondygnacjach lub w domu wolno stojącym zabezpieczmy się w rolety antywłamaniowe, lub zamki okienne w wypadku posiadania okien połaciowych.

Prawidłowe zabezpieczenie samochodu – Według danych statystycznych zaciągniętych z komendy głównej policji w 2013 roku skradziono z polskich dróg około 15 000 samochodów. Choć liczba ta z roku na rok sukcesywnie maleje, to problem nie ustaje. Najbardziej narażone na kradzieże są pojazdy z grupy VAG czyli min. Skoda, VW, AUDI, Seat. Najczęściej auta giną na parkingach niestrzeżonych oraz osiedlowych. To właśnie tam ma miejsce połowa wszystkich kradzieży. Coraz częściej złodzieje kardą samochody na parkingach przy supermarketach, niestrzeżonych miejscach postojowych oraz z garaży.  Złodzieje używają najnowszych technik elektronicznych i można powiedzieć żadna marka nie 100% odporna na kradzież. Mało tego prawie każda próba kradzieży kończy się powodzeniem. Poniżej przedstawiam kilka rad jak zminimalizować możliwość ukradzenia naszego auta.

 1. Nie zostawiaj pojazdu w miejscach niewidocznych, nie oświetlonych , korzystaj z parkingów strzeżonych.
 2. Nie wolno nigdy w samochodzie zostawiać  dokumentów od auta. Firma ubezpieczeniowa ma w takim wypadku możliwość do odmowy wypłacenia odszkodowania.
 3. Wyposaż pojazd w autoalarm, który współpracuje z immobilizerem.
 4. Trzymaj kluczyk od stacyjki osobno od pilota.
 5. Blokada kierownicy lub blokady na skrzynię biegów, która jest skuteczniejsza, potrafią skutecznie odstraszyć od zamiaru kradzieży.
 6. Nie zostawiaj w samochodzie, cennych przedmiotów. Jeśli posiadamy radioodtwarzacz, demontujmy panel przedni go za każdym razem gdy zostawiamy samochód na dłuższą chwilę.
 7. Lokalizator GPS pomorze nam nie tylko odnaleźć nasze auto, ale naklejka z informacją że posiadamy takie urządzenie działa także prewencyjnie.

Podsumowując zabezpieczenia mechaniczne są uznawane za bardziej chroniące mieszkania, domy, posiadłości, natomiast elektryczne lepiej chronią nasze pojazdy. Ważne jest że gdy zdecydujemy się wybór zabezpieczenia, nie wybierać tego najtańszego, bo może się to wiązać z jego marną jakością. Po co nam drzwi antywłamaniowe jeżeli da się je otworzyć w 5 min., co nam z alarmu lub kamer jeżeli można to w łatwy sposób wyłączyć. Ważne jest aby pamiętać jeżeli już dojdzie to próby lub włamania aby nie jak najszybciej powiadomić policję i nie dotykać miejsc gdzie doszło do manipulacji przez włamywaczy, dzięki temu nie zacieramy śladów i istnieje większe prawdopodobieństwo wytropienia przestępców. Na koniec mogę dodać od siebie że najlepszą ochroną jest czujny sąsiad, który odstraszy intruzów lub powiadomi  na czas policję.